fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Co máme ve školce jinak

Co máme ve školce jinak

  • Radka Bedečová
  • 21.9.2018
Školka má výhodu svojí lokalitou, je situovaná na konci obce, odkud se s dětmi vydáváme na procházky do okolí, do přírody, běháme na polích, úvozových cestách, hrajeme hry v bezpečném prostředí, kde děti nejsou ohroženy provozem.
S dětmi se snažíme chodit ven za každého počasí (není špatné počasí, pouze špatné oblečení :-)), sledujeme změny přírody v čase, hrajeme si v písku, blátě, poznáváme zkrátka okolní svět všemi smysly. Čas odpoledne trávíme většinou na hřišti, které je hned u školky. Tam si děti mohou stavět hrady z písku, jezdit s jejich milovanými Tatrami či kočárky, hrát míčové hry nebo si kreslit křídami na tabule. Venkovní aktivity pro děti jsou bohaté a přizpůsobené všem věkovým kategoriím.
V naší školce se snažíme především vést děti k samostatnosti, chceme, aby se děti učily si své konflikty řešit samy, aby se uměly postavit za sebe i za druhého. To se nejlépe naučí ve spontánních hrách a aktivitách, na které mají díky dennímu režimu dostatek času.
Naše školka se mimo jiné může pyšnit skvěle vybaveným interiérem. Děti si užívají pohybu v tělocvičně, která je plná náčiní a pomůcek, takže se mohou vyřádit na opičích drahách, překážkách, nebo třeba na slamomu s koloběžkami. 
Každý den si nejen zacvičíme, ale i zazpíváme, což děti s oblibou doprovázejí na nástroje z Orffova instrumentáře, který mají k dispozici. I výtvarný ateliér máme vybavený velmi pestrými pomůckami, s dětmi tvoříme tak, aby každé výtvarné dílo bylo autentické a aby to vždy byla práce malých výtvarníků (a ne učitelek :-)).
V naší školce dbáme na respektující přístup k dětem, na informovanost rodičů, školka pořádá akce pro děti, rodiče i veřejnost. Věříme, že mateřská škola je místem, kde je jedním z nejdůležitějších prvků dobrá atmosféra a klima, aby tam rádi chodili děti, rodiče i učitelé. Pojďte s námi tvořit místo, kam se všichni těší...