fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Report červen

Report červen

  • Radka Neužilová
  • 31.7.2019

Maminky a tatínkové,

je tu léto, konec školního roku za námi a je na mě (jako vždy čistě subjektivně a sobecky) shrnout dění posledního měsíce a tak nějak celého toho desetiměsíčního období... 

Měsíc červen byl věnován především pilování besídky a přípravám na prázdniny. Vyráběli jsme rekvizity, zkoušeli kostýmy a vymýšleli s dětmi choreografie :-). Jak jistě ještě máte v živé paměti, při besídce jsme navštívili rozličné kouty světa, zazpívali spoustu písniček v cizích jazycích a ještě teď se mě někteří ptáte, co je to ta kokaboora  (je to pták):-). Děti poctivě zpívaly vedrům navzdory, sklidily zasloužený potlesk a poté jsme se mohli přesunout na rozlučkovou párty. Trochu nás mrzela nízká účast, protože jsme s Ráďou počítaly s pořádnou rozlučkou s předškoláky, kterých odchází požehnaně, nakonec se končilo s napůl plným sudem (a to jsme všichni přítomní dělali, co jsme mohli...) a mrazákem narvaným zbylými buřty.

Konec června jsme soustředili také na bezpečnost o prázdninách. Seznámili jsme děti s tím, jak se chovat v lese, pod stanem, u vody, moře... a na co vše si dávat pozor, aby byly děti v září bez újmy zpět ve školce nebo ve škole.

No a konec školního roku také znamená konec jedné éry pro naše předškoláky a předškolačky, kterých odchází do škol 9 a musím říct nejen za sebe, že nám všem budou chybět a že s každým z nich něco hezkého odejde. Jsme s Ráďou obě moc rády, že jsme dřínovskou kariéru mohly započít zrovna tenhle rok s touhle partou, která byla tvořena z velké části právě velkými dětmi. Je fajn, že zrovna oni nás mohli uvést do zdejších tajů, zvyků a terminologie, takže už v září jsme se s Ráďou seznámily se "strouháky" (popravdě doteď nechápu, že tato místní aktivita tření šutru o šutr ještě není zařazena v UNESCO :-)), taky s rozdílem mezi lesem, lesíkem a lesíčkem (ten rozdíl činí asi jeden nebo dva stromy) a také nám někteří kluci, budoucí zemědělci, vysvětlili, jak se pozná zralé obilí. No na jeden školní rok to bylo zkrátka zážitků a informací pro všechny strany dost a dost. Samozřejmě se nám bude stýskat nejen po samotných dětech, ale i po vás, jejich rodičích, protože se nám s Vámi moc dobře spolupracovalo a doufáme, že i nadále bude. Ačkoli jsme loni v červnu byli trochu v rozpacích, co na nás řeknete (z pohledů některých z Vás na nás byl ten názor patrný :-)), myslím, že jste si Vy i děti na všechny novoty a nás nakonec zvykli (a stejně už bylo pozdě na shánění jiné školky :-)). Doufáme, že se budeme alespoň s některými z Vás i nadále potkávat, třeba na obecních a školkových akcích a že se za námi přijdete i s dětmi podívat a podělit o zážitky ze školy. 

Shrnuto, jsem ráda, že mě můj šestý smysl dovedl právě do školky, kde starší pomáhají a podporují mladší, kde se na nás rodiče ráno (v rámci možností) usmívají a pozdraví, kde děti můžou každý den jít do přírody a hlavně...kde mám nejlepší šéfovou (fakt).

Teď si s dětmi užijte prázdniny, po kterých už se určitě budou děti těšit do školy a ty mladší snad zpátky za námi do školky. Prožijte léto bez úrazů, ať už jsou Vaš plány jakékoli nebo (jako třeba já) plány třeba nemáte... A nezapomeňte děti občas nechat nudit - pak toho nejvíc samy vymyslí (ještě se budete divit :-))

Za kolektiv školky Vám krásné léto přeje

Háňa