fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Report říjen

Report říjen

  • Radka Bedečová
  • 25.11.2018
Milí rodiče,
předně omluvte moji opožděnost v zaslání informačního oběžníku o dění ve školce, ale grafomanické múzy mě políbily až nyní (pod Rádi pohrůžkou samozřejmě :-))
Říjen jsme "odpálili" tématem oblékání. Naučili jsme se s dětmi básničku, povídali o tom, co si oblékáme v zimě, co v létě a co třeba do deště. Prakticky jsme si vyzkoušeli převracet oblečení, když si ho svlékneme poruby jako háďata a hlavně jsme si řekli, že čepice se neobléká když jsme ještě bosi a v podvlíkačkách, ale až na konec. Těžko říct, jestli všechno padlo na úrodnou půdu, když to tak sledujeme, ale vězte, že když jdeme ven, děti se ve většině případů oblékají samy a my jim jen dopomáháme. Proto se nebojte je také nechat a nedbejte na řeči, že snad něco neumí :-). 
Další týden jsme věnovali plodům podzimu. Prohlíželi jsme si listí, sbírali ořechy, kaštany, žaludy. Využili jsme všech vycházek k "lesíku", "lesíčku" a Břečce, abychom s dětmi sledovali příchod podzimu. Stromy opadávaly, šípky se červenaly, těšení na sníh rostlo. Povídali jsme si pohádky o různých skřítcích, třeba o Zášupsákovi, který schovává věcí nebo o skřítkovi Zlobouchovi, který dětem sedá na rameno a do uší jim našeptává typy k rošťárnám. Tak jsme si udělali oslí můstek na další týden, kdy děti vyráběly z přírodnin vlastní skřítky, kteří nám pak dělali parádu v předzahrádce. Prohlíželi jsme si pro inspiraci knížku plnou krásných skřítků od paní Klimtové. 
Poslední říjnový týden jsme věnovali dušičkám, o kterých jsme si i zazpívali o tom, jak jsme byli na dušičky u babičky. Do tohoto týdne nám vpluly i podzimní prázdniny a výluka elektřiny, tak byl trochu časově omezený, nicméně jsme stihli vydlabat a vykrájet spoustu dýní, které nám udělaly krásné zátiší před školkou. Děkujeme všem rodičům, kteří nám věnovali krásné dýně na dekoraci, dlabání i polévku. Moc jsme s Ráďou tuto pomoc ocenily. Tento týden, především středeční den, byl především o spinkání ve školce. Zúčastnilo se 6 předškoláků a myslím, že si to všichni užili, včetně nás. S programem nám pomohly starší dřínovské děti, které byly báječné a myslím, že spolupráce s nimi bude pokračovat. Předškoláčkům dopřály krásný zážitek, nic neprozradily, a tak jsme si užili všichni skvělý dobrodružný večer, při kterém nás navštívili skřítci. Zazpívali jsme si nakonec, dali si večeři, převlékly do pyžam a šup do peřin. Na tomto místě chci moc poděkovat všem maminkám za přípravu úžasné snídaně, která byla skvělou tečkou za celou akcí :-). Určitě to nebylo poslední spinkání ve školce, myslím, že na noci s Andersenem už bude účast i mladších dětí.
Nyní se již připravujeme na prosincové setkání s tancem a písní a malou výtvarnou dílničkou, které je naplánováno na 13.prosince. 
Na závěr bych ráda upozornila, že s přituhující zimou bude nejspíš přibývat rým a kašlů, tak opět prosím za nás obě, aby do školky chodily jen děti zdravé. Moc děkujeme.
 
Přeji Vám krásné, klidné dny 
Hanka